16 të vdekur dhe 51 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

16 të vdekur dhe 51 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

16 persona kanë vdekur brenda 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut si pasojë e infektimit me Coronavirus, njofton Insajderi.

Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë e këtij vendi, në njoftimin e të cilës thuhet se janë regjistruar edhe 51 raste të reja pozitive.

Tutje në kumtesën e MSh-së së Maqedonisë Veriore thuhet se janë shëruar edhe 84 pacientë.

Numri i përgjithshëm i të prekurve me COVID-19 ka arritur në 155 mijë e 28 raste, numri total i të shëruarve është 146 mijë e 800, si dhe të vdekur janë pesë mijë e 296 persona. /Insajderi.com