16 të vdekur dhe 913 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

16 të vdekur dhe 913 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë njofton se sot janë kryer 3.707 testime, ndërsa janë regjistruar 913 raste të reja me COVID-19, njofton Insajderi.

6 persona humbën jetën nga Coronavirusi, 7 pacientë nga Prilepi (87, 82, 75, 74, 70, 66, 63), 6 pacientë nga Shkupi (83, 75, 72, 69, 66, 54) dhe një pacient nga Gostivari (87 ), Gjevgjelia (71) dhe Krusheva (40). Të gjithë pacientët vdiqën në spital.

Sot janë regjistruar 351 pacientë të shëruar nga COVID-19.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 109.262, numri i pacientëve të shëruar është 96.173, numri i vdekjeve është 3.244, ndërsa numri i rasteve aktive është 9.845./Insajderi.com