fbpx

16 vjeçarja shkon për të lindur, policia ia arreston burrin

16 vjeçarja shkon për të lindur, policia ia arreston burrin

Një person është arrestuar në Pejë, pasi dyshohet se është martuar pa leje me një vajzë të mitur dhe e njëjta është dërguar në spitalin rajonal Pejë për të lindur.

E mitura ka mohuar një gjë të tillë duke thënë se e ka pëlqimin e prindërve për martesë,

“Me vendim të Prokurorit, i dyshuari pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt”, njofton Policia.