17 viktima dhe afër 500 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

17 viktima dhe afër 500 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut ka bërë të ditur se 17 persona kanë vdekur si pasojë e infektimit me Coronavirus, në 24 orët e fundit, njofton Insajderi.

Gjatë kësaj periudhe janë bërë dy mijë e 467 testime, ndërsa janë regjistruar 498 raste të reja të infektionit.

Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 606 pacient të shëruar./Insajderi.com