170 raste aktive me COVID-19

170 raste aktive me COVID-19

Në Kosovë janë 170 raste aktive me COVID-19.

Të shtunën, Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik regjistroi 11 raste të reja si dhe u shëruan gashtë të infektuar.

Fatkeqësisht një person ka ndërruar jetë si pasojë e Coronavirusit.

Por, 29.314 qytetarë janë të sigurt pasi tash kanë marrë dozën e dytë të vaksinimit.

Ndërsa, pjesën e parë të punës e kanë kryer 157.338 që kanë marrë dozën e parë. /Insajderi.com