Lista e kandidatëve për asamble e AAK-së në Rahovec (Foto)

Lista e kandidatëve për asamble e AAK-së në Rahovec (Foto)

Me kandidat për kryetar të Rahovecit, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës në Rahovec garon me Smajl Latifi dhe me këta emra – kandidatë për asamblistë në këtë Komunë.

Për zgjedhjet lokale që do të mbahen më 22 tetor, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka vendosur të garojë me kandidatin për kryetar në Rahovec, Smajl Latifi, shkruan Gazeta Express.

Në garë për kryetar të kësaj komune janë gjithashtu Idriz Vehapi nga PDK’ja, Ibrahim Kryeziu nga LDK’ja dhe Visar Korenica nga Vetëvendosje.

AAK ka përpiluar një listë me këta emra – kandidatë për asamblistë në Kuvendin Komunal të Rahovecit.