20 kandidatët më të votuar në PDK

20 kandidatët më të votuar në PDK

Lista me 20 kandidatë të Partisë Demokratike të Kosovës, të cilët do të znëë ulëse në Kuvendin e Kosovës, është bërë e ditur pas numërimit të më shumë se 60% të votave për kandidatë, transmeton Insajderi.

Ndryshe prej zgjedhjeve të kaluara të mbajtura më 6 tetor të vitit 2019 ku 24 kandidatë arritën të bëhen deputetë, në zgjedhjet e këtij 14 shkurti, numri i tyre është më i vogël.

Sipas “Debat Plus” nëse trendi mbetet i votimeve mbetet i njëjtë deri në përfundimin e numërimit të votave sa i përket kandidatëve për deputetë, ky do të jetë grupi parlamentar i PDK-së për këtë legjislaturë.

Enver Hoxhaj

Uran Ismaili

Bedri Hamza

Memli Krasniqi

Elmi Reçica

Mërgim Lushtaku

Ferat Shala

Ardian Kastrati

Rashit Qalaj

Hajdar Beqa

Petrit Hajdari

Abelard Tahiri

Bekim Haxhiu

Eliza Hoxha

Blerta Deliu Kodra

Ganimete Musliu

Adelina Grainca

Ariana Musliu Shoshi

Floreta Zejnullahu

Në këtë listë nuk janë të përfshira edhe votat nga diaspora, votat me kusht dhe votat e personave me nevoja të veçanta. /Insajderi.com