22 të vdekur dhe 872 të infektuar me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

22 të vdekur dhe 872 të infektuar me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Numri i lartë personave të vdekur nga Coronavirusi është shënuar brenda 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut, njofton Insajderi.

22 pacientë nuk kanë arritur t’i bëjnë ballë më gjatë infektimit me COVID-19 në këtë vend me ç’rast kanë ndërruar jetë.

Kështu bëhet e ditur nga Ministria e Shëndetësisë e këtij vendi, në njoftimin e të cilës thuhet se edhe 872 persona kanë rezultuar pozitivë gjatë kësaj kohe.

Rastet e reja të infektimit janë regjistruar nga gjithsej tre mijë e 394 mostra të marra për testim.

Ndërkohë që janë shëruar 244 persona. /Insajderi.com