24 të vdekur dhe 990 të infektuar me COVID-19 sot në Maqedoninë e Veriut

24 të vdekur dhe 990 të infektuar me COVID-19 sot në Maqedoninë e Veriut

990 raste të reja me COVID-19 janë shënuar sot në Maqedoninë e Veriut. Në 24 orët e fundit 24 persona kanë vdekur, njofton Insajderi.

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni njofton se janë kryer 2655 teste. Ndërkaq komuna me më së shumti raste është ajo e Shkupit, ku janë regjistruar 378 raste të reja./Insajderi.com