249 raste të reja me COVID-19

249 raste të reja me COVID-19

249 raste me COVID-19 janë regjistruar në njëzetekatër orët e fundit, njofton Insajderi.

Ndërsa janë shëruar 538 qytetarë ia arritën ta kalonin me sukses Coronavirusin.

Bilancin e njëzetekatër orët e fundit e kumtoi ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, nëpërmjet një postimi në Facebook.

Ai po ashtu shtoi se Prishtina, Fushë Kosova, Obiliqi, Mitrovica e Jugut, Mitrovica e Veriut, Podujeva, Zveçani dhe Zubin Potoku, vazhdojnë të jenë në “zonën e kuqe”.

Ndërsa në zonën e verdhë janë 11 komuna, Gjakova, Gjilani, Peja, Vushtrria, Ferizaji, Shtërpca, Leposaviqi, Lipjani, Graçanica dhe Novobërda. /Insajderi.com

Postimi i plotë:

 

Të nderuar qytetarë,

Lakorja e infeksionit është në drejtimin e duhur të rënies andaj të vazhdojmë edhe mëtej me…

Posted by Armend Zemaj on Friday, 25 December 2020