25 të vdekur dhe 1064 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni

25 të vdekur dhe 1064 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni

Nga 3,096 testime të kryera në 24 orë, në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 1,064 raste pozitive me COVID-19.

25 persona të tjerë kanë vdekur si pasojë e Coronavirusit.

Ndërkaq, Ministria e Shëndetësisë njofton se janë shëruar edhe 507 pacientë të tjerë.

Numri i rasteve aktive është 17,346./Insajderi.com