25 të vdekur dhe 1182 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriu

25 të vdekur dhe 1182 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriu

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë kësaj periudhe, nga 3 mijë e 109 testime, 1 mijë e 182 kanë rezultuar pozitivë, njofton Insajderi.

Gjithashtu, MSH-ja njofton se janë shëruar 707 pacientë.

Shkupi ka regjistruar 544 raste të reja, duke u radhitur si qyteti më i prekur nga Coronavirus./Insajderi.com