281 të infektuar me COVID-19 në Shqipëri dhe tre të vdekur

281 të infektuar me COVID-19 në Shqipëri dhe tre të vdekur

Në Shqipëri nga 1276 testime të kryera në 24 orët e fundit, 281 persona kanë rezultuar pozitiv me COVID-19, njofton Insajderi.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se kanë vdekur edhe tre pacientë të infektuar.

Ndërsa, raportohet tutje se janë shëruar 70 pacientë.

Raste aktive në Shqipëri janë 6533./Insajderi.com