Mësohet identiteti i personit të arrestuar për shpërthimin në Zhur

Publikohet identiteti i të dyshuarit të arrestuar nga Policia e Kosovës për rastin në Zhur ku si pasojë e një shpërthimi, ka mbetur i vdekur një polic.

Mësohet identiteti i personit të arrestuar për shpërthimin në Zhur

I dyshuari i arrestuar quhet Iran Badalli dhe ndaj tij është caktuar masa e ndalimit prej 48 orësh.

Arrestimin e të dyshuarit për KosovaPress e ka konfirmuar zëdhënësi i rajonit të Prizreni, Shaban Osmanollaj.

Në shtëpinë e të arrestuarit Iran Badalli  pjesëtarë të Policisë së Kosovës kishin shkuar për bastisje për narkotikë dhe dhunë në familje, ndërsa një shpërthim aty i mori jetën një polici dhe plagosi dy të tjerë. I plagosur ka mbetur edhe një fëmijë i të dyshuarit

Mësohet se personat e plagosur ndodhen në Spitalin Rajonal në Prizrenit./KosovaPress/