31 të vdekur nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut

31 të vdekur nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut

Në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 31 të vdekur nga koronavirusi dhe 824 të infektuar në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë kësaj periudhe janë kryer 3.988 testime, ndërsa janë shëruar 682 pacientë.

Në nga fillimi i pandemisë në Maqedoninë e Veriut janë infektuar 146.733 persona, ku 122.121 janë shëruar dhe 4.419 kanë vdekur. Aktualisht janë 20.193 raste aktive./Insajderi.com