Opozita i hedhë miell në fytyrë Edi Ramës

Opozita i hedhë miell në fytyrë Edi Ramës

Vetëm pak momente pasi nisi, seanca e Kuvendit u ndërpre sërish, pasi deputeti demokrat Flamur Noka i ka hedhur miell në fytyrë kryeministrit Edi Rama.

Pas Flamur Nokës edhe deputeti Klevis Balliu ka hedhur miell ndaj kryeministrit. Ndërhyrja e punonjësve të Gardës ishte e shpejtë, ndërsa kryeministri Rama u mundua ta kalojë qetësisht këtë moment, duke mos u çuar nga vendi, por thjesht duke konsumuar ujë.

Opozita ka bllokuar foltoren e Kuvendit, dhe do ta bëjë këtë veprim, derisa kreu i qeverisë Rama të përjashtohet me 10 ditë nga Kuvendi, pasi ofendoi dhe fyeu shqiptarët duke i krahasuar me organin gjenital mashkullor.

Popullit nuk i ngrihet – tha Rama dy seanca më parë – duke ju referuar shpirtit të protestës të shqiptarëve.[fbvideo link=”” width=”500″ height=”400″ onlyvideo=”1″]