32 të vdekur dhe një mijë e 92 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

32 të vdekur dhe një mijë e 92 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedonia e Veriut ka regjistruar 32 viktima dhe një mijë e 92 raste të reja me COVID-19, njofton Insajderi.

Nga COVID-19 janë shëruar dy mijë e tre pacientë.

Ndërkohë deri më tani janë vaksinuar mbi 18 mijë qytetarë në Maqedoninë e Veriut ndërsa numri i vaksinave që do të mbërrijnë në vend do të rritet në fund të prillit./Insajderi.com