37 deputetët e VV-së të konfirmuar deri më tani

37 deputetët e VV-së të konfirmuar deri më tani

Ndonëse ende nuk janë numëruar votat e diasporës, ato me kusht dhe votat e personave me aftësi të kufizuara, Lëvizja Vetëvendosje ka arritur të sigurojë 56 ulëse, transmeton Insajderi.

Deri më tani, raportohet se 37 deputetë nga kjo parti e kanë siguruar pjesëmarrjen në Kuvend në legjislaturën e ardhshme.

Lista:

Vjosa Osmani

Glauk Konjufca

Vasfije Krasniqi

Avni Dehari

Arben Vitia

Donika Gërvalla

Shqipe Selimi

Liburn Aliu

Hekuran Murati

Armend Muja

Arbëria Nagavci

Haxhi Avdyli

Fatmire Kollçaku

Mimoza Kusari Lila

Haki Abazi

Xhelal Sveçla

Saranda Bogujevci

Faton Peci

Fitore Pacolli

Hysamedin Feraj

Hajrullah Çeku

Doarsa Kica Xhelili

Fitim Uka

Fitim Haziri

Arbër Rexhaj

Dimal Basha

Enver Dugolli

Valon Ramadani

Albana Morina Xharra

Agon Batusha

Mefail Bajqinovci

Adriana Matoshi

Eman Rrahmani

Drita Millaku

Vendenis Lahu

Salih Zyba

Leonora Svarça

Ndryshe, Lëvizja Vetëvendosje në zgjedhjet e fundit parlamentare ka fituar bindshëm me 47.85 për qind të votave. /Insajderi.com