41 të vdekur dhe 1022 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

41 të vdekur dhe 1022 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut janë kryer 3 mijë e 127 testime për COVID-19, prej tyre 1 mijë e 22 persona kanë rezultuar pozitivë me Coronavirus, njofton Insajderi.

Po ashtu gjatë 24 orëve të fundit 41 të infektuar kanë humbur jetën, transmeton Klan Kosova

Ndërsa janë shëruar 680 pacientë./Insajderi.com