46 të vdekur dhe 687 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

46 të vdekur dhe 687 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Një numër i lartë viktimash nga Covid-19 është shënuar gjatë 24orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut. Sipas raportit të fundit nga 3050 testime kanë rezultuar pozitiv 687 persona dhe kanë humbur jetën 46 pacientë.

Në Shkup – 310, Kumanovë – 55, Manastir – 35, Prilep, Ohër dhe Strumicë – 33, Veles – 31, Kavadari dhe Tetovë nga 23, Gostivar – 19, Shtip dhe Koçan nga 17, Sveti Nikollë – 11, Kërçovë, Resnjë dhe Vinicë nga 7, Negotinë – 6, Gjevgjeli dhe Makedonski Brod nga 4, Strugë – 3, Bogdanci – 2, Kriva Pallanka, Dellçevë, Probishtip, Demir Kapi, Demir Hisar, Kratovë dhe Dojran nga 1.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 1.347 pacientë të shëruar nga Covid-19.

Nga fillimi i pandemisë e deri më tani numri i përgjithshëm i të infektuarve me Covid-19 ka shkuar n ë 141.844, mes të cilëve kanë humbur jetën 4228 persona dhe janë shëruar 116 780 të tjerë./Insajderi.com