Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në afërsi të fshatit Lazaren të Peqinit, ku një 50 vjeçare është gjendur e pajetë një 50-vje" />

50-vjeçarja gjendet pa shenja jete në shinat e trenit

50-vjeçarja gjendet pa shenja jete në shinat e trenit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në afërsi të fshatit Lazaren të Peqinit, ku një 50 vjeçare është gjendur e pajetë një 50-vjeçare.

 50-vjeçarja me inicialet M.B dyshohet se mund të jetë aksidentuar nga treni që kalon në këtë zonë.

“Në aksin hekurudhor Peqin- Elbasan, në afërsi të fshatit Lazaren të Peqinit, është gjetur mbi shinat e trenit e dëmtuar dhe pa shenja jete shtetasja M.B., rreth 50 vjeçe. Nga hetimet paraprake dyshohet se kjo shtetase mund të jetë aksidentuar nga treni që kalon në këtë zonë.

Grupi hetimor vijon punën për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes”, thuhet në njoftimin e Policisë.