507 patentë shoferë të konfiskuar brenda 24 orëve

507 patentë shoferë të konfiskuar brenda 24 orëve

Mbi 500 shoferë në Kosovë janë sanksionuar vetëm dje për mosrespektim të shpejtësisë, shkruan Insajderi.

Kjo është bërë e ditur nga Policia e Kosovës në një postim në Facebook.

Siç thuhet në raportin 24 orësh të policisë, gjatë ditës së djeshme kanë ndodhur 14 aksidente trafiku, 38 me dëme materiale, ndërkaq, janë shqiptuar 2275 tiketa trafiku.

Në anën tjetër 31 persona janë arrestuar, 23 janë dërguar në mbajtje, dhe pesë në vuajtje të dënimit./Insajderi.com