6 të vdekur dhe 37 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

6 të vdekur dhe 37 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Në Maqedoninë e Veriut gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 37 raste të reja me Coronavirusin e ri (COVID-19), duke e çuar numrin e përgjithshëm të rasteve me këtë virus në vend në 15.127, njofton Insajderi.

Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se 6 persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit, me çka numri i përgjithshëm i viktimave të shkaktuara nga ky virus është 623.

Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistroi 251 pacientë të shëruar nga COVID-19, me çka numri i përgjithshëm i pacientëve të shëruar nga ky virus në vend arrin në 12.486 ndërsa aktualisht numri i rasteve aktive me Coronavirus është 2.018.

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 484 teste për COVID-19 ndërsa deri më tani janë kryer gjithsej 158.003 teste./Insajderi.com