8 të vdekur dhe 373 të infektuar me COVID-19 në Maqedoninë Veriore

8 të vdekur dhe 373 të infektuar me COVID-19 në Maqedoninë Veriore

Tetë persona kanë vdekur gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut, si pasojë e infektimit me Coronavirus, njofton Insajderi.

Siç bëhet e ditur nga Ministria e Shëndetësisë e këtij vendi, edhe 373 raste të reja kanë rezultuar pozitive me COVID-19 gjatë kësaj kohe.

Rastet e reja janë shënuar nga gjithsej dy mijë e 345 mostra të marra për testim.

Edhe numri i të shëruarve nga ky virus gjatë kësaj kohe ka qenë i lartë.  309 persona janë kuruar plotësisht.

Numri i të infektuarve që nga fillimi i pandemisë ka shkuar në 98 mijë e 174. /Insajderi.com