9 vdekje dhe 162 raste të reja me COVID-19

9 vdekje dhe 162 raste të reja me COVID-19

Nëntë vdekje të tjera kanë ndodhur në Kosovë si pasojë e Coronavirusit, për të arritur numri I vdekjeve në 425.

Ndërsa 161 raste janë regjistruar pozitiv dhe po ashtu gjatë 24 orëshit të fundit janë shëruar 161 të infektuar me COVID-19.

Numri total i rasteve pozitive është 11.848 raste nga 45.397 persona të dyshimtë në virusin COVID-19.

Numri i rasteve aktive është 3.739.

Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 48 raste, komuna Pejë 21 raste, komuna Ferizaj 20 raste, komuna Vushtrri 13 raste, komuna Mitrovicë 12 raste, komuna Fushë Kosovë 10 raste, komuna Prizren 5 raste, komuna Deçan 4 raste, komuna Gjakovë 4 raste, komuna Lipjan 4 raste, komuna Obiliq 4 raste, komuna Drenas 3 raste, komuna Klinë 3 raste, komuna Skenderaj 3 raste, komuna Kaçanik 2 raste, komuna Podujevë 2 raste dhe me nga një rast komunat Istog, Malishevë, Rahovec dhe Suharekë. /Insajderi.com/

 

122 TË SHËRUAR DHE 162 RASTE ME COVID-19!Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Gepostet von Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës am Mittwoch, 19. August 2020