A e mbani mend Lindën, truprojen e Presidentit Rugova, ja si duket sot

A e mbani mend Lindën, truprojen e Presidentit Rugova, ja si duket sot

Padyshim se të gjithëve u ka rënë në sy sa herë e keni parë Ibrahim Rugovën në ndonjë aktivitet jashtë zyrës së tij. Një vajzë e veshur me të zeza, floktë të shkurtëra dhe të lidhura fort dhe me nje një shikim të mprehtë e pa buzëqeshje.

Kjo është Linda Muriqi femra e vetme në mesin e shumë burrave që kujdesej për sigurinë e presidentit, Ibrahim Rugova, shkruan Magazina.alPo ku ndodhet sot, ish ushtarja e UÇK-së e cila e la Amerikën dhe iu bashkua luftës për çlrimin e Kosovës në një moshë ende të re?

Ajo bënë një jetë mes New Yorkut dhe Pejës. Një pjesë të kohës e kalon në Bronx atje ku ka familjen, kurse shpesh vjen edhe në Pejë në vendlindjen e saj. Kohëve të fundit Linda është parë në Kosovë në dasmën e vëllaut të saj, bokserit të njohur Elvir Muriqit.

Linda që dikur kujdeset për sigurinë e ish presidentit të Kosovës, tash është e papunë. Megjihate famija e saj qëndrojnë mirë ekonomikisht për shkak së vëllezërit kanë biznes në New York.