A është përdorur politikisht dhe a ka dështuar  – deklarohet Vjosa Osmani

A është përdorur politikisht dhe a ka dështuar  – deklarohet Vjosa Osmani

Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Vjosa Osmani ka folur rreth aktivizimi të tij politikë dhe deklaratave të ndryshme se ajo është përdorur politikisht nga partia e saj.

E ftuar në emisionin Pressing, Osmani ka thënë se ajo nuk ndihet se është përdorur politikisht apo a ka dështuar.

Tutje Osmani është shprehur se ajo vazhdon të luftojë për qëndrimet e saj politike.

“Nuk ndihëm që jam përdorur politikisht për të gjitha qëndrimet për të cilat kam besuar me vite me radhë janë qëndrime për të cilat unë akoma luftojë dhe nuk kam dështuar në këtë luftë së paku akoma jo dhe nuk pranojë të dështojë diçka e tillë sepse për mu nuk ka një gjë më të shenjtë se sa besimi qytetarë”, ka thënë Osmani. /Insajderi.com