AAK cakton kandidatin për kryetar të Deçanit

AAK cakton kandidatin për kryetar të Deçanit

Kryetari aktual i Deçanit, Bashkim Ramosaj, do të jetë kandidat për kryetar të kësaj komune.

Kjo pasi ai është nominuar nag Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës që në zgjedhjet lokale të vitit 2021 ta synojë edhe për katër vite karrigen e të parit në Deçan.

Ramosaj ka falënderoj kryetarin e këtij subjekti politik, Ramush Haradinaj.

“Dëshiroj së pari të shpreh mirënjohjen për kryetarin e AAK-se z.Ramush Haradinaj, strukturat e AAK-së në Deçan si dhe të gjithë̈ qytetarët e Deçanit për mbështetjen e vazhdueshme”, ka shkruar Ramosaj. /Insajderi.com

Postimi i plotë.

Të nderuar qytetarë!Ne takimin e mbajtur dje kryetari i AAK-së z.Ramush Haradinaj më ka besuar duke me nominuar…

Gepostet von Bashkim Ramosaj am Dienstag, 13. Oktober 2020