Abazi thotë se nuk kishte thika në Uashington sepse mungonte Thaçi

Abazi thotë se nuk kishte thika në Uashington sepse mungonte Thaçi

Ish-zëvendës-kryeministri i Kosovës, Haki Abazi, ka thënë se me mos shkuarjen e presidentit, Hashim Thaçi, në Uashington rezultoi “heqja e thikave” që sipas tij ishin të planifikuar.

Këto komente, zyrtari i lartë i Lëvizjes Vetëvendosje, i bëri në një postim në Facebook, ku kundërshtoi përsëri marrëveshjen ekonomike të Uashingtonit, njofton Insajderi.

Abazi, ndër tjerash ka thënë se, “Po të mos ishte Thaçi tek ura e Mitrovicës në Qershor të vitit 1999 sot veriu i Kosovës do të ishte pjesë funksionale e Republikës”.

“Kostoja e të qenurit kundër demokracisë e vullnetit qytetarë është shumë e madhe”, ka shkruar ndër tjerash Abazi. /Insajderi.com

We are not problematic guys 🙂 Njohja dhe Republika u largua nga teksti sepse ishte planifikuar për Kosovën e ndarë me…

Gepostet von Haki Abazi am Montag, 7. September 2020