Abbott uron Pashkët në tri gjuhët zyrtare në Kosovë

Abbott uron Pashkët në tri gjuhët zyrtare në Kosovë

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abbott, ka uruar të gjithë besimtarët katolikë që sot festojnë Pashkët, njofton Insajderi.

Këtë urim Abbott e bëri në tri gjuhë zyrtare të Kosovës, në shqip, serbisht dhe në gjuhën angleze.

Me anë të një postimi në Facëbook, Abbott shkruajti “Urimet e mia të përzemërta për të gjithë ju në Kosovë, që sot festoni të Dielën e Pashkëve”.

Urimi i plotë i Abbott:

Urimet e mia të përzemërta për të gjithë ju në Kosovë, që sot festoni të Dielën e Pashkëve.

***
Moje najbolje želje svima na Kosovu koji danas slave Uskrs.

***
My best wishes to all those in Kosovo who are celebrating Easter Sunday today. /Insajderi.com