Abdixhiku takohet me ambasadorin Rohde, flasin për liberalizimin e vizave

Abdixhiku takohet me ambasadorin Rohde, flasin për liberalizimin e vizave

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka pritur në takim Ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, njofton Insajderi.

Në këtë takim, bëhet e ditur se Abdixhiku duke e vlerësuar rolin dhe kontributin e Gjermanisë, theksoi nevojën për përshpejtimin e procesit të liberalizimit të vizave.

Ndërsa, ambasadori Rohde, ritheksoi se Gjermania do të vazhdojë ta mbështesë Kosovën në proceset e saj drejt konsolidimit të mëtejmë të demokracisë. /Insajderi.com