Ahmeti: Marrëveshja, hap kolosal drejt Ballkanit në paqe

Ahmeti: Marrëveshja, hap kolosal drejt Ballkanit në paqe

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka është arritur marrëveshja historike në mes dy shteteve sovrane, Kosovës dhe Serbisë, dhe kjo është një hap kolosal drejt marrëveshjes finale dypalëshe dhe Ballkanit në paqe e prosperitet ekonomik, njofton Insajderi.

Ahmeti ka shkruar në Facebook se ka lajme të mira nga djepi i demokracisë, nga vendi që bën ndryshim, nga vendi që promovon paqe, siguri dhe stabilitet, nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës 🇺🇸

“Miqësia shqiptaro-amerikane dhe bashkëpunimi ynë strategjik janë sa shekullore aq edhe të përjetshme”, ka shkruar ai./Insajderi.com