Ahmeti pas 7 – 10 ditësh mund të ketë krizë më Covid-19 në Kosovë

Ahmeti pas 7 – 10 ditësh mund të ketë krizë më Covid-19 në Kosovë

Kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka folur rreth situatës me Covid-19 dhe shtimit të nr të rasteve pozitive në vend, njofton Insajderi.

Në profilin e tij në Facebook, Ahmeti ka paralajmëruar se “kriza e rritjes së të infektuarave me Covid-19 në vend mund të fillojë të ndjehet pas 7 ose 10 ditësh.

“Kjo si pasojë e rritjes së rasteve pozitive ne vendet fqinjë ku si rrjedhojë ky fakt do të bëjë efekt edhe në Kosovë”, ka përfunduar Ahmeti”./Insajderi.com