Ahmeti: Porosia e qytetarëve në Podujevë ishte e qartë

Ahmeti: Porosia e qytetarëve në Podujevë ishte e qartë

Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, është deklaruar rreth fitores së Lëvizjes Vetëvendosje në komunën e Podujevës, njofton Insajderi.

Sipas Ahmetit, fitorja e VV-së në Llap ishte një mesazh i qartë i qytetarëve të këtij vendi.

Përmes një postimi në Facebook, Ahmeti theksoi që edhe pse për mandat të shkurtuar, sipas tij, porosia e qytetarëve në Podujevë ishte e qartë.

Urime Shpejtim Bulliqit dhe Lëvizjes Vetëvendosje për fitoren në zgjedhjet lokale në Podujevë. Edhe pse për mandat të…

Posted by Shpend A. Ahmeti on Sunday, November 29, 2020

 

Sipas rezultateve preliminare të publikuara nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, Shpejtim Bulliqi i Lëvizjes Vetëvendosje ka fituar me 51.64% të votave në Podujevë. /Insajderi.com