Aksident në Leposaviq, vdes një person

Aksident në Leposaviq, vdes një person

Policia e Kosovës njofton se një person ka vdekur në Spitalin e Mitrovicës pasi i njëjti mbrëmjen e së shtunës kishte pësuar aksident trafiku në rrugën nacionale Jezer, në Leposaviq, përcjell Insajderi.

Sipas njoftimit, në aksident ishin të përfshira dy vetura: një automjet i udhëtarëve dhe një autobus.

“Në aksident janë përfshirë dy automjete: një automjet i udhëtarëve me drejtues mashkull kosovar dhe një autobusi me drejtues mashkull shtetas i Serbisë.

Si pasojë e aksidentit lëndime të rënda ka pësuar drejtuesi i automjetit të udhëtarëve i cili në spitalin e Mitrovicës ka ndërruar jetë”, thuhet në raportin 24 orësh të policisë.

Me urdhër të prokurorit kujdestar, rasti procedohet në procedurë të rregullt.

Në 24 orët e fundit në Kosovë kanë ndodhur dy aksidente trafiku me fatalitet, 19 me të lënduar dhe 45 vetëm me dëme materiale./Insajderi.com