Aksident në Prizren, disa persona të lënduar

Aksident në Prizren, disa persona të lënduar

Një vetaksident ka ndodhur në lagjen Ortako të Prizrenit, ku përveç dëmeve material ka të lënduar edhe në njerëz.

Sipas një lexuesi i cili ka dërguar videon dhe disa fotografi, ngasësi i automjetit nuk është ndalur në semafor, madje ka qenë në shpejtësi të madhe, raporton kp.

Banorët kanë hequr nga vetura ngasësin e automjetit dhe pasagjerët. Aty është parë edhe vetura e ndihmës së shpejt, e cila ka bartur të lënduarit për në spitalin e Prizrenit