Aksident në Suharekë, një person dërgohet në QKUK

Aksident në Suharekë, një person dërgohet në QKUK

Një person ka marrë lëndime të rënda trupore nga një aksident trafiku që ka ndodhur sot rreth orës 7:52 në fshatin Savrovë të Suharekës.

Lajmin për Gazetën Online Insajderi e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për rajonin e Prizrenit, Shaban Osmanollaj.

Sipas tij, aksidenti ka ndodhur ndërmjet një automjeti dhe kamioni, ndërsa i lënduari, pas trajtimeve në spitalin e Suharekës është dërguar në Qendrën Klinike dhe Universitare të Kosovës.

Policia po vazhdon hetimet e aksidentit.

“Aksidenti ka ndodhur në fshatin Savrovë të komunës së Suharekës. Rreth orës 07:52 kemi pranuar informacionin se aksidenti është ndërmjet një automjeti dhe një kamioni. Si pasojë e këtij aksidenti një person ka marrë lëndime të rënda trupore dhe po trajtohet në Emergjencë të QKUK-së”, ka thënë Osmanollaj./Insajderi.com