Aksident te “Kroni i Mbretit”, një i vdekur

Aksident te “Kroni i Mbretit”, një i vdekur

Një vetaksident ka ndodhur në magjistralen Prishtinë-Pejë, saktësisht te “Kroni Mbretit”, ku mbeti i vdekur një person.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha.

Ai deklaroi se drejtuesi i automjetit ka humbur kontrollin e automjetit.

“Njësitet relevante policore dhe ato te emergjencës kane dale ne vendin e aksidentit”, tha ai. /Insajderi.com