Aksident trafiku mes një veture dhe një traktori në Podujevë, lëndohen dy persona

Aksident trafiku mes një veture dhe një traktori në Podujevë, lëndohen dy persona

Një aksident trafiku ka ndodhur sot mes një veture dhe një traktori në fshatin Llugë të Podujevës, ku dy persona kanë mbetur të lënduar, njofton Insajderi.

Zëdhënësja e Policisë së Kosovës për Rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti konfirmoi për Gazetën Online Insajderi, ka thwnw se aksidenti ka ndodhë rreth orës 16:00.

“Sot rreth orës 16:00 në fshatin Llugë, të Podujevës, ka ndodhur një aksident komunikacioni, ku janë përfshirë një veturë dhe një traktor. Bazuar në të dhënat fillestare, si pasojë e aksidentit dy persona kanë pranuar trajtim mjekësor”, deklaroi ajo.

Ahmeti shtoi se me rastin po merret njësiti i trafikut./Insajderi.com