Aksidentohet rëndë shqiptari në Itali, vetura godet pemën

Aksidentohet rëndë shqiptari në Itali, vetura godet pemën

Mediat italiane raportojnë se një 31-vjeçar shqiptar me iniciale L.H. është aksidentuar mbrëmjen e djeshme në zonën e Arzignanos në Itali.

Ai humbi kontrollin e automjetit duke u përplasur me dy pemë, një shtyllë ndriçimi.

Shqiptari mbeti i plagosur rëndë, ndërsa forcat zjarrfikëse e nxorën nga automjeti.

Atij iu dha ndihma e parë në vendngjarje dhe u dërgua me ambulancë në spital.