Albin Kurti në Tiranë, Edi Rama e pret në kryeministri

Albin Kurti në Tiranë, Edi Rama e pret në kryeministri

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti është takuar me kryeministrin shqiptar Edi Rama.

Rama e ka pritur Kurtin në zyren e tij në kryeminsitri, shkruan Ora News.

Kurti gjatë ditës së sotme ka konfirmuar se do të udhëtojë për në Tiranë, për të marrë pjesë në një konferencë, ku do të takohet edhe me kryeministrin Rama./Insajderi.com