Albin Kurti vaksinohet sot në ora 16:30

Albin Kurti vaksinohet sot në ora 16:30

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, do ta vaksinohet të hënën nga ora 16:30.

Sipas njoftimit të Qeverisë së Kosovës, kreu ekzekutiv do ta marrë vaksinën e “AstraZeneca”, 24 mijë vaksina të tilla i mori donacion Kosova nga programi COVAX.

Vaksinimi i Kurtit do të behet në Sallën Sportive “1 Tetori”, Prishtinë.

Kosova ka pranuar dozat e para dhe është shteti i fundit në Europë që siguron disa vaksina.

Ditëve të fundit janë shtuar infeksionet me COVID-19, vetëm të dielën u regjistruan 914 raste të reja. /Insajderi.com