Aleksandar Vuçiq i bën dhuratë Federica Mogherinin

Aleksandar Vuçiq i bën dhuratë Federica Mogherinin

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq u takua sot me shefen për politikë të jashtme të BE-së, Federica Mogherini në Berlin, para fillimit të punimeve të samitit mbi Ballkanin Perëndimor që do të mbahet më vonë.

Vuçiq me këtë rast i dhuroi kryediplomates evropiane një shportë vezësh të pashkëve.

“Dhurata e Pashkëve – Presidenti Vuçiq i solli një shportë të vezëve të Pashkëve Federica Mogherinit, Përfaqësuesja e Lartë e BE-së për Punë të Jashtme dhe Siguri,” thuhet në faqen në Instagram të presidentit serb.

Samiti mbi Ballkanin Perëndimor po mbahet në organizimin e udhëheqësve të Gjermanisë dhe Francës, Angela Merkel dhe Emmanuel Macron.