Alternativa me tre kandidatë për deputetë në listën e VV-së

Alternativa me tre kandidatë për deputetë në listën e VV-së

Alternativa e Mimoza-Kusarit Lilës do të garojë në listën e Vetëvendosjes me tre deputetë.

Kryetarja e këtij subjekti politik, Mimoza Kusari-Lila, do të mbajë numrin 18’t.

Ndërsa përpos saj do të garojnë edhe Ali Tafarshiku dhe Angjelina Krasniqi.

Tafarshiku është asambelist në Komunën e Gjakovës, ndërsa Krasniqi pjesë e strukturave të Alternativës në Pejë. /Insajderi.com