Alvin Berisha pas operacionit, publikohen fotot nga infermierja

Alvin Berisha pas operacionit, publikohen fotot nga infermierja

Alvin Berisha, vogëlushi 11-vjeçar, i cili u shpëtua nga kampi Al Hol në Siri i është nënshtruar operacionit për të përmirësuar gjendjen e tij shëndetësore.

Infermierja që e kuroi atë fillimisht në  kamp pas plagosjes ka publikuar disa foto të Alvinit.

” Në rrugën tonë për të parë fëmijët tanë të tjerë për Krishtlindje, dhe marrim një telefonatë nga Madeline Hayes, Alvin dhe Afrim Berisha. Më poshtë është një fotografi që Madeline e mori atë në kampin e refugjatëve në Siri, në maj. Të tjerët janë sot në Itali. Ai është i sigurt dhe i lumtur me babanë e tij”, shkruan Janis Jackson Hayes në Facebook.

Wow! On our way to see our other kids for Christmas, and we get a call from Madeline Hayes, Alvin, and Afrim Berisha….

Gepostet von Janis Jackson Hayes am Samstag, 21. Dezember 2019