Ambasadorët shqiptarë nderojnë viktimat e sulmit terrorist në Vjenë

Ambasadorët shqiptarë nderojnë viktimat e sulmit terrorist në Vjenë

Ambasadori i Kosovës në Austri, Lulzim Pllana, bashkë me ambasadorin e Shqipërisë po në këtë shtet, Rolando Bimo, kanë bërë homazhe tek varret e viktimave të sulmit terrorist në Austri.

Gjatë kësaj javë një grup i armatosur terroristësh kishin shpërndarë zjarr në qendër të Vjenë.

Pasojë e këtij sulmi u vranë civilë dhe mbetën të plagosur shumë të tjerë, njofton Insajderi.

Sulmi është dënuar nga institucionet shqiptare. Në këtë sulm terrorist ishte i përfshirë edhe një 20 vjeçar me prejardhje shqiptare nga Maqedonia e Veriut. /Insajderi.com