Ambasadori Abbott uron Fitër Bajramin në tri gjuhë: Shëndet dhe mbarësi!

Ambasadori Abbott uron Fitër Bajramin në tri gjuhë: Shëndet dhe mbarësi!

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abbott, ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Fiter Bajramit, njofton Insajderi.

Me anë të një postimi në Facebook, Abbott në dedikimin e tij ka uruar lumturi dhe shëndet.

”Urime Fitër Bajrami gjithë atyre që festojnë sot! Ju uroj lumturi, shëndet dhe mbarësi për vitin që vjen”.

Ai këtë urim zgjodhi ta shkruajë në tri gjuhë zyrtare, gjuhën shqipe, serbe dhe angleze. /Insajderi.com

Urime Fitër Bajrami gjithë atyre që festojnë sot! Ju uroj lumturi, shëndet dhe mbarësi për vitin që vjen.
***

Svima…

Posted by Nicholas Abbott on Thursday, May 13, 2021