Ambasadori amerikan në selinë e Lëvizjes Vetëvendosje

Ambasadori amerikan në selinë e Lëvizjes Vetëvendosje

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philipp Kosnett, ka vizituar fituesin e zgjedhjeve të 14 shkurtit, Albin Kurti, përcjell Insajderi.

EO ka arritur që ta fotografojë ambasadorin amerikan teksa po hynte në zyrat e Lëvizjes Vetëvendosje.

Ky takim ka qenë i paparalajmëruar nga Ambasada Amerikane në Kosovë dhe partia e Albin Kurtit

Lëvizja Vetëvendosje ka arritur që të fitojë 47.85% të votave të rregullave në zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare. /Insajderi.com