Ambasadori britanik flet pas vizitës në LDK

Ambasadori britanik flet pas vizitës në LDK

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abbot, ka folur pas takimeve në Lidhjen Demokratike të Kosovës.

Ai tha se e ka takuar Isa Mustafën dhe Lutfi Hazirit.

Në këtë takim është biseduar për rezultatin e zgjedhjeve të 14 shkurtit dhe perspektivën e ardhshme të LDK-së.

Kjo vizitë e Abbot erdhi pak para mbledhjes së kryesisë së partisë më të vjetër në Kosovë. /Insajderi.com

 

This afternoon I met Isa Mustafa and Lufti Haziri. We discussed the election results and future prospects of the LDK.

Posted by Nicholas Abbott on Thursday, 25 February 2021