Ambasadori britanik: Përfshirja e SHBA-ve në Dialog ishte pozitive

Ambasadori britanik: Përfshirja e SHBA-ve në Dialog ishte pozitive

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abott, ka deklaruar se përfshirja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në dialogun ndërmjet Kosovës e Serbisë ka pasur impakt pozitive.

“Duhet të pranohet që përfshirja e Amerikës dhe e ambasadorit Richard Grenell ishte pozitiv”, është shprehur Abott”.

Ai këto komente i bëri gjatë një diskutimi të organizata nga “Lëvizja Fol”.

Abbott ka folur për marrëveshjen Kosovë-Serbi, e arritur në Uashington më 4 shtator, duke thënë se Britania e Madhe e ka mirëpritur këtë marrëveshje. /Insajderi.com